Kalendarium

Środa, 2018-07-18

Imieniny: Kamila, Karoliny
Loga

WOŚP

 

 

Artykuły

26 Finał WOŚP

2018-01-14
Powiększ zdjęcie

z ostatniej chwili

Zebraliśmy 9311,50 zł

26 Finał WOŚP  

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, 30 wolontariuszy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach wyjdzie zbierać do puszek pieniądze „dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”. Bądź z nami. Dołącz się do akcji.

Wolontariusze 26 finału

Eryka Urbańska, Jakub Patelski, Tobiasz Borkowski, Jakub Dębowski, Patrycja Kowalska, Julia Soboń, Martyna Sempołowicz, Wiktoria Konwińska, Nina Marczak, Zuzanna Ślęzak, Julia Kliszewska, Kacper Nowak, Oliwia Majewska, Miłosz Ślesiński, Kacper Goździk, Martin Kryszkowski, Martyna Galuba, Aleksandra Tomczak, Wiktoria Cieślar, Patrycja Skrzypek, Roksana Staudt, Martyna Ciesielska, Emilia Bąk, Milena Marciniak, Maciej Szudrowicz, Kamila Kaczmarek, Dagmara Włuka, Weronika Pałuka, Anna Sieroń, Stanisław Sieroń

Czytaj więcej o: 26 Finał WOŚP

MEDAL 25-LECIA WOŚP

2017-06-20
Powiększ zdjęcie

MEDAL 25-LECIA WOŚP  DLA SZTABU GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W ŻELICACH

Był to wyjątkowy finał nie tylko ze względu na  jubileusz 25-lecia powstania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również ze względu na ogromną skalę zaangażowania wszystkich, którym leży na sercu szlachetny cel, jakim jest pomoc dzieciom i seniorom.

Jak każdego roku i tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Żelicach miała nadzieję zagrać na wielką skalę i pobić swój lokalny rekord. Grała na medal i jest! Może pochwalić się kolejnym sukcesem, zebrała aż 10 321,26 zł. Przez 10 lat istnienia sztabu wpłaciliśmy na konto fundacji 73 847,23 zł.

Poświęcenie i ogromne zaangażowanie wielu osób ze sztabu, zarejestrowanego, jak co roku przy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza, zostało w pełni zauważone i docenione, gdyż na ręce szefa sztabu został przekazany pamiątkowy srebrny medal wybity przez Mennicę Narodową dla zasłużonych sztabów WOŚP. Jednakże nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi wolontariusze, ich rodzice oraz członkowie sztabu. „Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować i wyróżnić najbardziej zaangażowanych w działania Fundacji wręczając im symboliczne medale”- powiedział Jerzy Owsiak - prezes zarządu WOŚP.

Ten medal jest niestety tylko jeden, ale jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy z poświęceniem angażowali się w tę inicjatywę. Społeczność szkolna pokazała swoją postawą, że Polacy - między innymi - dzięki Finałom WOŚP chcą się jednoczyć, że jesteśmy razem i gramy ze wszystkimi, dla wszystkich potrzebujących, dlatego też gramy dalej do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej!

To medal dla wszystkich wolontariuszy, sponsorów, współtwórców finałów, które odbywały się w szkole, członków sztabu, rodziców  wolontariuszy.

Okolicznościowy medal 25-lecia otrzymały tylko wybrane sztaby w Polsce, co szczególnie zobowiązuje na przyszłość. Najbliższa próba serc – już w styczniu 2018 roku, przy okazji 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Szef sztabu Danuta Kitkowska-Sieroń

Czytaj więcej o: MEDAL 25-LECIA WOŚP

XXV Finał

2017-04-10
Powiększ zdjęcie

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żelicach

15 stycznia 2017 r. już po raz dziesiąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkół w Żelicach. W tym roku zbieramy środki pieniężne podczas finału, którego tematem była: ”Pediatria i godna opieka seniorów”.

W tym roku 28 wolontariuszy wspieranych przez swoich rodziców i opiekunów kwestowało na rzecz WOŚP zbierając kwotę 10 247,60 zł. i 18,08 euro. W ciągu dziesięciu  kolejnych Finałów WOŚP wolontariusze z Zespołu Szkół w Żelicach zebrali ponad 73 740 .

W imieniu Sztabu WOŚP w Żelicach dziękuję rodzicom, opiekunom, a przede wszystkim wolontariuszom: Tobiaszowi Borkowskiemu, Wiktorii Bugnackiej, Wiktorii Ciszewskiej, Erykowi Dybowskiemu, Kacprowi Goździkowi, Kamili Kaczmarek, Januszowi Karowskiemu, Julii Kliszewskiej, Wiktorii Konwińskiej, Martinowi Kryszkowskiemu, Filipowi Langnerowi, Mateuszowi Łaseckiemu, Oliwii Majewskiej, Ninie Marczak, Joannie Nowak, Klaudii Olender, Hubertowi Osiejewskiemu, Jakubowi Patelskiemu, Adriannie Rajs, Martynie Sempołowicz, Annie Sieroń, Stanisławowi Sieroń, Zuzannie Ślęzak, Aleksandrze Tomczak, Eryce Urbańskiej, Darii Walaszczyk, Angelice Wróblewskiej, Radosławowi Zdanowskiemu.

Dziękuję Radzie Rodziców Zespołu Szkół za ufundowanie słodkich upominków dla wolontariuszy.

Dziękuję również członkom sztabu pani Bożenie Maćkowiak , pani Grażynie Pachowicz, pani Hannie Uniejewskiej i panu Januszowi Sieroń za pomoc w organizacji tegorocznego finału oraz pani Marlenie Kaczmarek i państwu Kamili i Pawłowi Bugnackim za wyjątkowe wsparcie.

Dziękuję za chęć bycia z nami, pozdrawiam i już dziś zapraszam na XXVI Finał.

Szef Sztabu Danuta Kitkowska-Sieroń

Czytaj więcej o: XXV Finał

24. Finał WOŚP Mierzymy wysoko!

2016-01-04
Powiększ zdjęcie

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żelicach

10 stycznia 2016 r. już po raz dziewiąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkół w Żelicach. W tym roku zbieramy środki pieniężne podczas finału, którego tematem było: „Mierzymy wysoko ! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.

Czytaj więcej o: 24. Finał WOŚP Mierzymy wysoko!

XXII Finał

2015-01-10

W Zespole Szkół odbył się XXII Finał WOŚP. Na scenie zaprezentowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Licznie zgromadzona publiczność doskonale bawiła się w rytm znanych piosenek i utworów. 

Podczas XXII Finału WOŚP zebraliśmy
9 217,38 zł   i  16,46 euro

Czytaj więcej o: XXII Finał

Lista sponsorów

2015-01-10

Darczyńcy i sponsorzy XXII Finału WOŚP w Zespole Szkół 2014 r.

Czytaj więcej o: Lista sponsorów