Kalendarium

Niedziela, 2017-09-24

Imieniny: Dory, Gerarda

Wydarzenia sportowe 2014/2015

Autor: EK

Artykuły

Spartakiada Lekkoatletyczna

2015-06-10
Powiększ zdjęcie

X Gminna Spartakiada Lekkoatletyczna rozegrana została na stadionie OSiR w Wągrowcu w dniu 10.06.2015r. Różnorodność konkurencji lekkoatletycznych sprawiła, że czołowi nasi sportowcy z ZS mogli wybrać coś dla siebie: dwie konkurencje + udział w sztafecie. Po  konsultacji obstawiliśmy w podstawówce wszystkie konkurencje w kategorii chłopców i dziewcząt, co przełożyło się na wynik w klasyfikacji zespołowej szkół w gminie.

 Zajęliśmy II miejsce, zdobywając 66 pkt, a Gimnazjum III z 43 pkt.

Czytaj więcej o: Spartakiada Lekkoatletyczna

Gala Piłki Plażowej

2015-06-17
Powiększ zdjęcie

W dniu 17.06.2015r siatkarze z ZS zmierzyli swoje siły i umiejętności w konfrontacji z innymi szkołami w gminie. Podstawówkę reprezentowały cztery zespoły ( dwa dziewcząt i dwa chłopców) z klas piątych i szóstych. W wyniku rozegrania pojedynków w dwóch grupach do ćwierćfinałów dostały się wszystkie zespoły z podstawówki, wygrywając wszystkie mecze w swoich grupach. 

Czytaj więcej o: Gala Piłki Plażowej

Dzień Dziecka z Siatkówką

2015-06-03
Powiększ zdjęcie

Piłka siatkowa to najbardziej popularna gra zespołowa w całej szkole. Grają  w nią prawie wszyscy: jedni lepiej inni gorzej, co nie przekreśla faktu, że uczniowie chcą odbijać, rozgrywać, atakować i zagrywać. Na pytanie co chcieliby robić w swój wyjątkowy dzień – Dzień dziecka, które w naszej szkole obchodziliśmy 03.06.2015  – odpowiedź była tylko jedna-  grać w siatkówkę !!!

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka z Siatkówką

Biegi przełajowe

2015-05-25
Powiększ zdjęcie

Udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w dniu 25.05.2015r pokazał uczniom naszej szkoły, którzy pojechali, by sprawdzić się z innymi uczniami z Powiatu, że aby sięgnąć po najwyższe laury nie wystarczy  być tylko aktywnym na zajęciach  wychowania fizycznego i imprezach szkolnych o charakterze biegowym. Trzeba dać z siebie trochę więcej, bo przecież nie jest to niemożliwe. Wystarczy tylko chcieć pobiegać trzy, cztery razy w tygodniu dla zdrowia, urody i obecnie lansującej szeroko w mediach mody na bieganie, by cieszyć się jak zwycięzcy z innych szkół.

Czytaj więcej o: Biegi przełajowe

II Turniej Czwórek Siatkarskich Absolwentów SP

2015-05-23
Powiększ zdjęcie

Dnia 23.05.2015r w naszej sali gimnastycznej, rozegrany został II Turniej Czwórek Siatkarskich dla Absolwentów Szkoły Podstawowej w ramach odchodów Dnia Patrona.

Turniej ten miał szczególną rangę, ze względu na fakt, rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny, w tym jedna koedukacyjna. 

Czytaj więcej o: II Turniej Czwórek Siatkarskich Absolwentów SP

Czwórbój lekkoatletyczny

2015-05-07
Powiększ zdjęcie

Dnia 07.05.2015r ekipa dwunastu lekkoatletów z SP brała udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym organizowanym w OSiR w Wągrowcu. W skład czwórboju wchodzą następujące konkurencje lekkoatletyczne: bieg 60 m, bieg 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. 

Czytaj więcej o: Czwórbój lekkoatletyczny

Obchody Dnia Patrona na sportowo

2015-05-08
Powiększ zdjęcie

Tegoroczne obchody Dnia Patrona w dniu 08.05.2015 upłynęły podobnie jak w ubiegłym roku, pod znakiem ruchu, lansując na koszulce organizatora hasło prof. Wiktora Degi: „Ruch może zastąpić niemal każde lekarstwo, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”. Niewątpliwym sukcesem jest start w konkurencjach biegowych, pod nazwą – II Bieg Patrona i nordic walking pod nazwą Marszu PO Zdrowie liczba uczniów w ilości 67 na 87 uczniów w klasach 4 – 6. Pytanie co dzieje się z uczniami nieobecnymi w tym dniu??? 

Czytaj więcej o: Obchody Dnia Patrona na sportowo