Niedziela, 2017-09-24

Imieniny: Dory, Gerarda

VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

21 maja 2016 r. uczniowie z pięciu gimnazjów powiatu wągrowieckiego spotkali się w Zespole Szkół w Żelicach na VI Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się pod patronatem Starosty Wągrowieckiego – pana Tomasza Kranca oraz Wójta Gminy Wągrowiec – pana Przemysława Majchrzaka, reprezentowanego przez panią Dorotę Ewertowską.

Atrakcyjna formuła konkursu – rozgrywki drużynowe – rokrocznie przyciąga młodzież w sobotnie przedpołudnie do Gimnazjum im. A. Mickiewicz w Żelicach.

W tym roku gościliśmy:

z Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Rąbczynie
Mikołaja Łapę, Ewę Głomb, Adelę Ewartowską, Wiktorię Korbal z opiekunką panią Anna Szymczak

z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku
Aleksandrę Jeziorek, Łukasza Kowalczyka, Żanetę Strauchmann, Aleksandrę Jendraszak, Aleksandrę Pauszek, Macieja Nowaka z panią Mirosławą Pietrzak

z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach
Przemysława Kozbera, Joannę Dziel, których do konkursu przygotowała pani Elżbieta Słoma,

Oliwię Wocińską, Kamilę Przywarską, przygotowane przez panią Renatę Hamulczyk,
Zuzannę Stefańską, Julię Martynek, wychowanki pani Danuty Kobus-Bogunii

z Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu
Katarzynę Nowakowską, Natalię Fisz, Weronikę Narodowiec, Kingę Moeglich,  z opiekunką panią Wiesławą Kadow,

Anetę Zalewską, Martę Krawczyńską, przygotowane przez panie Emilię Bąk i Iwonę Jopp.

Gospodarzy reprezentowali: Eryka Urbańska, Agnieszka Ernst, Emilia Bąk, Oliwia Majewska – uczennice pani Małgorzaty Ratajczak oraz Zuzanna Nowak i Eryk Dybowski – uczniowie pani Anny Dróbki-Rejmoniak.

Drużyny zmierzyły się z 18 zadaniami zblokowanymi w siedmiu turach, rozgrywanych na czas. Wśród nich znalazły się krzyżówki, węże, wykreślanki, zadania na skojarzenia, wyszukiwanki oraz dyktando biegane.

Powiatowymi asami ortografii okazali się:

Weronika Narodowiec i Kinga Moeglich – I miejsce (Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu),

Zuzanna Stefańska i Julia Martynek – II miejsce (Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach),

Zuzanna Nowak i Eryk Dybowski – III miejsce (Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żelicach).

Dzięki hojności włodarzy oraz sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Dlatego bardzo dziękujemy Panu Staroście Powiatu Wągrowieckiego, Panu Wójtowi Gminy Wągrowiec, Państwu Dorocie i Krzysztofowi Kreskowiak z księgarni LOCUM, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Żeliach oraz Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu, Panu Włodzimierzowi Naumczykowi za ufundowanie nagród i upominków tegorocznego Powiatowego Konkursu Ortograficznego Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT.