Kalendarium

Niedziela, 2017-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody
Jesteś tutaj: Start / Przedszkole 2017/2018

Przedszkole 2017/2018

Artykuły

Jesień w sadzie

2017-10-20
Powiększ zdjęcie

Drugiego października grupa Myszek rozpoczęła przedszkolny tydzień z owocami w roli głównej. Przez te wszystkie dni towarzyszyła nam piosenka "Do sadu", a sala przybrana była fotografiami przedstawiającymi to ciekawe dla nas miejsce. Zgromadzone w koszu owoce porównywaliśmy pod względem kształtu, koloru a także wielkości. Zastanawialiśmy się też co potrzebuje roślina by rosnąć i wydać owoce. Owoce próbowaliśmy na surowo a także w ich przetworzonej formie. We wtorek całe przedszkole pachniało jabłuszkami pod kruszonką.

Czytaj więcej o: Jesień w sadzie

Nadeszła jesień

2017-10-20
Powiększ zdjęcie

Gdy nadeszła jesień Myszki wraz z Paniami rozpoczęły intensywne poszukiwania jej darów, dlatego też częstym miejscem, które odwiedzały był pobliski las oraz plac zabaw. Przyniesone leśne skarby posegregowaliśmy i umieściliśmy w naszym kąciku przyrody. Zaobserwowane kolorowe liście udało nam się odtworzyć wyklejając ich kontury karteczkami w jesiennych barwach. W ostatnim dniu tygodnia dołożyliśmy do kącika przyrodniczego wykonane przez nas grzyby. Od tego dnia wiemy, że czerwonego grzybka z białymi kropkami nie jemy. 

Czytaj więcej o: Nadeszła jesień

Pierwszy spacer

2017-10-19
Powiększ zdjęcie

W piątek 8 września nasze najmłodsze przedszkolne Myszki udały się na pierwszy swój spacer. W tej wyprawie towarzyszył im Hopek, który trzymany za „łapki” pomagał w bezpiecznym zwiedzaniu okolicy.

Czytaj więcej o: Pierwszy spacer