Niedziela, 2017-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody
Jesteś tutaj: Start

„Ratujemy i Uczymy Ratować”

2017-10-16

W naszej szkole kilkudziesięciu uczniów, w tym członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Janusza Sieronia i przy pomocy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie ćwiczyło resuscytacje krążeniowo-oddechową.

Dzień języków obcych

2017-10-05

26 września 2017roku dnia w szkole odbył się konkurs językowy dla klasy II oraz IIIa i IIIb gimnazjum. Udział w nim wzięło 6 grup mieszanych, których zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 8 pytań w języku niemieckim oraz 8 w języku angielskim. Pomocą służyli chłopcy z Niemiec: Tarek z miejscowości Norden oraz Tarek z Hanoweru (urodzony w Libanie). Trzeba było tylko zadać im pytanie w języku obcym. Która z grup skorzystała z możliwości pomocy, miała większe szanse na udzielenie prawidłowych odpowiedzi?

Pożegnanie lata na sportowo

2017-09-29

Zgodnie z coroczną, wrześniową tradycją, w Szkole Podstawowej w Żelicach odbyła się impreza „Zakończenia Lata na Sportowo”. Nauczyciele wychowania fizycznego: Roksana Sobierajczyk i Grzegorz Należyty, wzorując się na bardzo popularnym w Polsce ekstremalnym biegu z przeszkodami – RUNMAGEDDON, opracowali własną koncepcję toru poligonowego i z pomocą uczniów szkoły stworzyli trasę biegu.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18

2017-09-06

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...
Życzę Wam wszystkim na początek
Szkolnego roku samych piątek!

J. Brzechwa