Kalendarium

Niedziela, 2017-09-24

Imieniny: Dory, Gerarda

Przedszkole 2016/2017

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego

2017-06-23
Powiększ zdjęcie

23 czerwca 2917 roku zakończyliśmy kolejny rok szkolny.  Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.  Krasnale pożegnały mury przedszkola w Potulicach już na zawsze.

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego

Do zobaczenia Misie!!!

2017-06-23
Powiększ zdjęcie

I oto małe Misie, które jeszcze we wrześniu nieśmiało przekraczały progi przedszkola kończą zajęcia w grupie dzieci 3-4 letnich. 23 czerwca najmłodsi zakończyli pierwszy rok pobytu w przedszkolu. Pomimo wielu rozmów, zabaw tematycznych nie wszyscy byli jeszcze w stanie zrozumieć czym są wakacje. Kochani, gratulując Wam i Waszym rodzicom sukcesów, które były Waszym udziałem od pierwszego do ostatniego dnia w przedszkolu życzę cudownych, bezpiecznych wakacji!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!

                                                                                            

Czytaj więcej o: Do zobaczenia Misie!!!

Misie odbierają nagrody!!!

2017-06-22
Powiększ zdjęcie

23 czerwca został rozstrzygnięty jubileuszowy konkurs plastyczny „Jesteśmy bezpieczni

na drodze, bezpiecznie spędzamy wakacje” organizowany przez Szkołę Podstawową

w Żelicach.

W kategorii dzieci 3 letnie pierwsze miejsce zajął Marcin Kosiński,

                                           drugie – Kinga Janc - Pałuka

                                           trzecie – Anna Martyńska

                                                                                   Gratuluję, życząc dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej o: Misie odbierają nagrody!!!

Wycieczka do Poznania

2017-06-19
Powiększ zdjęcie

19 czerwca 2017 roku Pszczółki i Krasnale udały się na wycieczkę do Poznania. Dzieci najpierw mogły same stworzyć lizaki w manufakturze "Słodie Czary Mary", za udział w warsztatach otrzymały dyplomy, a własnoręcznie zrobione lizaki i słodkie upominki zabrały do domów. Potem zobaczyły Poznańskie Koziołki i na końcu udały się na blubry, czyli Poznańskie Legendy w 6D . W międzyczasie poznały ważniejsze miejsca na poznańskim Rynku. Powrót był bardzo wesoły, mnóstwo wrażeń i śpiewanie piosenek wraz z Panem Przewodnikiem.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Rogowa

2017-06-19
Powiększ zdjęcie

Dnia 19 czerwca 2017 roku wyjechaliśmy do Rogowa. W autokarze czas szybko upłynął, gdyż śpiewaliśmy piosenki, czytaliśmy i oglądaliśmy książeczki o dinozaurach. Spacer po Zaurolandii rozpoczęliśmy od śniadania. Później wyruszyliśmy na ścieżkę pełną gadów prehistorycznych. Można było dotknąć, pogłaskać, a nawet usiąść na grzbiecie dinusia. Po drodze natknęliśmy się również na figury zwierząt morskich. W ich pobliżu urządziliśmy sobie piknik, bo nóżki odmawiały posłuszeństwa. Później wyruszyliśmy na spotkanie z pozostałymi gadami prehistorycznymi. Na trasie natknęliśmy się na labirynt. Udało nam się go pokonać (choć łatwo nie było). Po spotkaniu z dinozaurami przyszedł czas na obiadek, a tuż po nim zabawę. W programie wycieczki były dwie atrakcje zamki dmuchane i przejażdżka kolejką. Radości było co niemiara. W wycieczce uczestniczyło troje starszych dzieci. Zamiast przejażdżki kolejką przeszli oni trasę w mini parku linowym. Zabawę w parku zakończyliśmy na placu zabaw dla maluszków. Dzieci były bardzo zmęczone, gdyż w drodze powrotnej cała grupa spała, ale następnego dnia z radością opowiadały o przeżyciach z pierwszej dłuższej wycieczki szkolnej. Dziękuję pani Agnieszce Kozłowskiej i Beacie Matelskiej za wspólny wyjazd i pomoc w opiece nad Misiami.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Rogowa

Drzwi otwarte w Przedszkolu w Potulicach

2017-06-13
Powiększ zdjęcie

13 czerwca 2017 roku nasze przedszkole odwiedzili goście. Na powitanie przedszkolaki przygotowały występy: zabawy, piosenki i tańce, których nauczyły się w przedszkolu i które mają zachęcić dzieci i rodziców do uczęszczania na zajęcia w naszym przedszkolu. Wszyscy goście mogli zapoznać się z ofertą, którą proponuje Dyrekcja oraz Wychowawcy, we współpracy z Rodzicami.  Goście mogli zapoznać się także z budynkiem przedszkola po remoncie: przestronne sale, gabinet logopedyczny, kuchnie, łazienka dostosowana do potrzeb dzieci. Także bezpieczny plac zabaw, piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie. Dodatkowe zajęcia: zumba, język angielski. Wszystko to w miłej i rodzinnej atmosferze. Zaproszeni goście, szczególnie przyszli przedszkolacy, mogli wziąćć udział w zajęciach, zabawach i malowaniu twarzy. Mimo pogody, która niezbyt dopisała, wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wracali do domów, z nagrodami i upominkami. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji!

Czytaj więcej o: Drzwi otwarte w Przedszkolu w Potulicach

Dzień Matki i Dzień Dziecka u Misiów

2017-06-01
Powiększ zdjęcie

Dnia 1 czerwca 2017 roku w przedszkolu w Potulicach świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Dziecka. Misie z niecierpliwością oczekiwały godziny 9.30. Wówczas rozpoczął się przygotowany dla mam program artystyczny. Przed zgromadzonymi wcześniej gośćmi maluszki mówiły wiersze, śpiewały i tańczyły. Następnie odśpiewały mamom „Sto lat” i wręczyły przygotowane wspólnie z paniami prezenty.

Czytaj więcej o: Dzień Matki i Dzień Dziecka u Misiów