VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

2 czerwca 2017 r. uczniowie z trzech gimnazjów powiatu wągrowieckiego spotkali się w Zespole Szkół w Żelicach na VII Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się pod patronatem Starosty Wągrowieckiego – pana Tomasza Kranca oraz Wójta Gminy Wągrowiec – pana Przemysława Majchrzaka.

W tym roku gościliśmy:

z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku
Julię Rozmarynowską, Wiktorię Kucz, Katarzynę Jankowską, Joannę Purczyńską, Macieja Ścibora oraz Weronikę Rudnik. Uczniów przygotowała pani Iwona Lewandowska;

z Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu
Zuzannę Wronkowską, Hannę Cytlak. Kingę Tomczak, Ewelinę Krauze, Natalię Wojtych, Martynę Kołodziejczuk wraz opiekunką, panią Wiesławą Kadow;

Gospodarzy reprezentowali: Eryka Urbańska, Aleksandra Tomczak, Emilia Bąk, Oliwia Majewska uczennice pani Małgorzaty Ratajczak oraz Eryk Dybowski i Mateusz Łasecki – uczniowie pani Anny Dróbki-Rejmoniak.

Drużyny zmierzyły się z 27 zadaniami połączonymi w sześć bloków, rozgrywanych na czas. Wśród nich znalazły się zestawy sprawdzające oprócz znajomości zasad ortograficznych znajomość frazeologizmów, przysłów, synonimów, zdolność kojarzenia i rozumowania. Były wśród nich tradycyjnie także krzyżówki, wykreślanki i wąż.

Powiatowymi asami ortografii okazali się:

Julia Rozmarynowska i Wiktoria Kucz – I miejsce (Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku),

Oliwia Majewska i Wiktoria Bąk – II miejsce (Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Zespole Szkół w Żelicach),

Eryk Dybowski i Mateusz Łasecki – III miejsce (Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Zespole Szkół Żelicach).

Dzięki hojności włodarzy oraz sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Dlatego bardzo dziękujemy Panu Staroście Powiatu Wągrowieckiego, Panu Wójtowi Gminy Wągrowiec, Państwu Dorocie i Krzysztofowi Kreskowiak z księgarni LOCUM, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Żelicach oraz Księgarni „Muszyńscy” w Wągrowcu za ufundowanie nagród i upominków tegorocznego Powiatowego Konkursu Ortograficznego Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT.