Zakończenie projektu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać 2018”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żelicach uczestniczyli w projekcie powszechnej nauki pływania, realizowanej pod hasłem "Umiem pływać". Program był współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskego i Gminy Wągrowiec.

Zajęcia na basenie odbywały się  raz-dwa razy w tygodniu. Uczestniczyło w nich 45 dzieci z klas 1-3. Podczas 20-godzinnych zajęć młodzi adepci trenowali w wągrowieckim Aquaparku pod okiem czujnych instruktorów. Nauczyciele szkoły sprawowali opiekę nad dziećmi w ramach wolontariatu.

Uczniowie poznawali tajniki pływania zgodnie z treściami programowymi wyznaczonego dla nich etapu nauki. Etap ten podzielono na cztery fazy, zakończone sprawdzianami.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale.

Autor: Aneta Malinowska, Barbara Pisuk, Iwona Kurdelska