Ratujemy i uczymy ratować !

W czwartek 17 maja 2018 r. na zaproszenia nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Janusza Sieronia, do Szkoły Podstawowej w Żelicach przybyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie.

Celem wizyty druha Łukasza Wiatrowskiego i druha Mateusza Ratajczaka było praktyczne zademonstrowanie użycia podręcznego sprzętu gaśniczego. Przed przystąpieniem do ćwiczeń uczniowie klas III gimnazjum przypomnieli sobie rodzaje oraz zastosowanie gaśnic do gaszenia pożarów. Następnie młodzież obejrzała pokaz użycia gaśnicy w wykonaniu strażaków ochotników i mogła samodzielnie spróbować swoich sił w gaszeniu pozorowanego pożaru. Podsumowując zajęcia strażacy zaprezentowali uczniom kilka filmów dotyczących prewencji i ochrony przeciwpożarowej.

Przed wyjazdem ze szkoły ochotnicy spotkali się również z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Wiele emocji, jak zwykle wzbudziła możliwość obejrzenia i posiedzenia w bojowym wozie straży pożarnej.

Autor: Janusz Sieroń