Od trzech lat najlepsi w Powiecie Wągrowieckim.

28 marca 2018 r. siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu odbyły się Powiatowe Eliminacje XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Gminę Wągrowiec reprezentowali zwycięzcy eliminacji gminnych, a jednocześnie uczniowie naszej szkoły w składzie: Martyna Galuba, Eryka Urbańska, Eryk Kawalec i Radosław Zdanowski reprezentujący klasy gimnazjalne oraz Eryk Sikorski ze szkoły podstawowej.

Eliminacje powiatowe, podobnie jak gminne składały się z dwóch etapów. W pierwszym – pisemnym teście liczącym 29 pytań uczniowie musieli wykazać się teoretyczną wiedzą pożarniczą. W drugiej części ustnej odpowiadali na zagadnienia związane z organizacją straży pożarnej, prewencją, sprzętem pożarniczym i udzielaniem pierwszej pomocy.

Po części pisemnej i ustnej okazało się, że gimnazjaliści z Żelic zdobyli dwa pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej. I miejsce, powtarzając sukces z ubiegłego roku, zajął Radosław Zdanowski. Na II miejscu uplasował się Eryk Kawalec, który również powtórzył sukces z ubiegłego roku.

Radosław Zdanowski reprezentować będzie powiat wągrowiecki na etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w Borku Wielkopolskim. Uczniów klas gimnazjalnych do konkursu przygotowywał Janusz Sieroń, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

Na szczególe uznanie zasługuje fakt, że gimnazjaliści od trzech lat z rzędu zwyciężają w gminnych i powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

Autor: Janusz Sieroń