Ogromny sukces naszych uczniów w X Finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „ Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej …”

Wielki sukces Mikołaja Maćkowiaka laureata II miejsca i Emilii Bąk laureatki III miejsca X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „ Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej …”

17 marca 2018 r. uczniowie naszego gimnazjum: Emilia Bąk, Oliwia Majewska, Jakub Dębowski  i Mateusz Maćkowiak wzięli udział w finale wojewódzkiego konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919. Konkurs odbył się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po sprawdzeniu prac pisemnych okazało się, że Mikołaj Maćkowiak zdobył II miejsce, a Emilia Bąk III miejsce wśród kilkuset uczestników finału konkursu wojewódzkiego z całej Wielkopolski.

Wszystkim uczestnikom finału wojewódzkiego serdecznie gratuluję.

Uczniów do X Finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego po raz kolejny z sukcesem przygotował Janusz Sieroń nauczyciel historii.

Autor: Janusz Sieroń