„Hour of Code i eksperymenty na powitanie wiosny”.

Z okazji „Pierwszego Dnia Wiosny” uczniowie klasy II gimnazjum zakończyli realizację projektu gimnazjalnego „Hour of Code i eksperymenty na powitanie wiosny”. Uczniowie przygotowali zajęcia dla młodszych dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.

Dzień wcześniej gimnazjaliści pomagali swoim kolegom wykonać kolorowe gaiki symbolizujące wiosnę.

Wszystkie dzieci miały możliwość:

• programowania z użyciem komputera,

• tańca w rytm znanych przebojów,

• pokonania toru przeszkód,

• uczestniczenia w eksperymentach.

W trakcie zajęć wszystkie dzieci mogły spożyć zdrowe posiłki i wypić mleczne koktajle przygotowane przez starszych kolegów. Na zakończenie warsztatów uczniowie w uroczystym korowodzie spalili Marzannę i w ten symboliczny sposób pożegnali zimę i powitali wiosnę. Obchody „Pierwszego Dnia Wiosny” podsumowała prezentacja o szkole wykonana przez gimnazjalistów. Podczas udanej, wspólnej zabawy wszyscy uczestnicy projektu zostali obdarowani cukierkami.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń