Hat-trick w Siennie.

20 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Martyna Galuba, Amelia Jeska, Aleksandra Tomczak, Eryka Urbańska, Eryk Kawalec, Wojciech Pisarek i Radosław Zdanowski reprezentujący klasy gimnazjalne oraz Eryk Sikorski i Julian Szramkowski z klas szkoły podstawowej wzięli udział w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym – pisemnym, składającym się z 30 pytań uczniowie musieli wykazać się teoretyczną wiedzą pożarniczą. W drugim etapie odpowiadali na zagadnienia związane ze sprzętem pożarniczym i udzielaniem pierwszej pomocy.

Po części pisemnej okazało się, że gimnazjaliści z Żelic nie maja sobie równych wśród 31 uczestników eliminacji gminnych. Zajęli pierwsze cztery miejsca i finał ustny konkursu był wewnętrzną sprawą naszej młodzieży. I miejsce zajął Eryk Kawalec, który wyprzedził swojego kolegę o pół punktu. Na II miejscu uplasował się Radosław Zdanowski, III miejsce przypadło Eryce Urbańskiej, a IV miejsce zajęła Martyna Galuba.

Wśród uczniów szkół podstawowych klas 4-6 po teście pisemnym drugie miejsce zajął Eryk Sikorski, który również po części ustnej uplasował się ostatecznie na II miejscu.

Eryk Kawalec, Radosław Zdanowski, Eryka Urbańska i Martyna Galuba oraz Eryk Sikorski reprezentować będą gminę na etapie powiatowym w Wągrowcu. Uczniów klas gimnazjalnych do konkursu przygotowywał Janusz Sieroń, a klas szkoły podstawowej Beata Krakowiak.

Na szczególe uznanie zasługuje fakt, że gimnazjaliści trzeci rok z rzędu zwyciężają w gminnych eliminacjach konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

Autor: Janusz Sieroń