Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Mamy zwycięzców!

7 marca 2017 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs zorganizował Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wągrowcu pod przewodnictwem Prezesa Zarządu dh Łukasza Wiatrowskiego.

Zespół Szkół reprezentowali uczniowie: Kaja Olender, Adrian Wachowiak, Dawid Walaszczyk i Mikołaj Maćkowiak ze szkoły podstawowej oraz Eryk Kawalec, Maciej Kuliberda, Radosław Zdanowski, Jakub Dębowski, Aleksandra Tomczak, Eryka Urbańska, Amelia Jeska, Zuzanna Ślęzak i Jakub Konwiński z gimnazjum.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali zestaw 30 zadań pisemnych i odpowiadali ustnie na 3 pytania jury. Po zakończeniu eliminacji okazało się, że w kategorii szkół podstawowych II miejsce zdobył Mikołaj Maćkowiak przygotowany przez Beatę Krakowiak. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce uzyskał Radosław Zdanowski, II miejsce zajął Eryk Kawalec, III miejsce zdobyła Aleksandra Tomczak, a IV miejsce przypadło Jakubowi Dębowskiemu, których do turnieju przygotowywał Janusz Sieroń.

Nasi uczniowie: Mikołaj Maćkowiak, Radosław Zdanowski, Eryk Kawalec, Aleksandra Tomczak i Jakub Dębowski reprezentować będą Gminę Wągrowiec w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatu. Laureatom i finalistom ogólnopolskiego turnieju serdecznie gratulujemy.

Autor: Janusz Sieroń