Konkurs pięknego czytania w klasie 3b

Aby zakorzenić w uczniach sens sentencji Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, przez cały rok w klasie 3b próbujemy bawić się słowem pisanym.

8 czerwca odbył się w naszej klasie konkurs pięknego czytania wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. O wynikach konkursu decydowały punkty przydzielane, za każdą prezentację, przez wychowawcę oraz zespół klasowy (grupa dyskutowała i podejmowała wspólną decyzję ). Na uwagę zasługuje sposób oceniania wzajemnych wysiłków. Uczniowie starali się wskazywać to, co zasługiwało na pochwałę, nie krytykowali siebie nawzajem, ich oceny były adekwatne do przygotowania uczestników. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Natasza Kliwicka

II miejsce – Katarzyna Jankiewicz

III miejsce – Dagmara Krenke i Zuzanna Sikorska

Gratulujemy i życzymy wszystkim dzieciom, by w pełni zrozumiały słowa polskiej noblistki.

Autor: Sylwia Broniewska