Powitanie wiosny w klasach 1- 3 w Żelicach

Tradycyjnie, dnia 21 marca 2016 roku klasy 1-3 z Żelic powitały przyjście Pani Wiosny.
W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani „na zielono”. Głowy wielu maluszków zdobiły kolorowe opaski. Na dzieci czekały zadania specjalne.

Najpierw wszyscy działali w swoich klasach
– wykonywali kolorowe gaiki, marzanny,
- rozwiązywali zagadki, rebusy,
- mogli skorzystać z wiosennego makijażu,
- malowali wiosenne plakaty,
- starsi redagowali odpowiedź na list do Pani Wiosny, który znaleźli na tablicy.
Tego dnia w każdej klasie przygotowane zostały też wiosenne smakołyki w postaci kanapek, soku z warzyw i owoców, zielonych galaretek.
Oczywiście z pomocą przyszli rodzice. Przygotowali składniki na kanapki, galaretki. Dostarczyli sokowirówki niezbędne do produkcji soków oraz pomogli w przygotowaniu zdrowego napoju. Zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy!!!
Finałem imprezy był wspólny wiosenny korowód do Jordanowskiego Parku Gier i Zabaw w Żelicach. Tam tradycyjne pożegnaliśmy zimę. Po obrzędzie i zabawach ruchowych troszeczkę zmarznięci wróciliśmy do szkoły.
SB, BW, BP, EG

Autor: Sylwia Broniewska