Tydzień promocji zdrowia

W dniach od 10 do 13 maja w Zespole Szkół w Żelicach realizowano Tydzień promocji zdrowia i zdrowego stylu życia pod hasłem: „Pij mleko, jedz owoce i jarzyny, tam mieszkają witaminy”.

W pierwszy dzień dzieci wykonały okolicznościową gazetkę oraz plakaty pod hasłem „Warzywa i owoce, które najbardziej lubimy”.

W środę uczniowie wyposażeni w plakaty i hasła przemaszerowali przez Żelice i namawiali mieszkańców do odrzucenia wszelkich używek i rozpoczęciu zdrowego życia.

W czwartek szkołę odwiedzili goście, uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy i pokazali przedstawienie profilaktyczne pt. „Ania”.

Uczniowie kl.II gimnazjum przedstawili prezentację na temat uzależnień, a uczniowie kl.Ib prezentację o substancjach dodawanych do żywności.

W ostatni dzień od rana przygotowywaliśmy smaczne i zdrowe potrawy z warzyw i owoców. Następnie przedstawiciele klas omówili wartości odżywcze wcześniej wylosowanych warzyw i owoców. Spotkanie zakończyła wspólna degustacja przygotowanych smacznych i zdrowych dań.

Bardzo oczekiwanym punktem imprezy były wspólne ćwiczenia zumby prowadzone przez panią instruktor Małgorzatę Liske.

Podczas wszystkich dni uczniowie prowadzili ćwiczenia śródlekcyjne, a przerwy międzylekcyjne spędzali na boisku grając w piłkę, skacząc na skakance i korzystając z innych przyborów sportowych.

Akcja promocji zdrowia i zdrowego stylu życia była bardzo udana i wyposażyła uczniów w wiele interesujących oraz przydatnych informacji i umiejętności.

Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i opiekunów MOS w Gołańczy oraz do pani instruktor M. Liske.

Autor: Grażyna Pachowicz