Dzień Ziemi

22 kwietnia 2016 r. w miejscowości Grylewo, odbyły się gminne obchody Dnia Ziemi. W ramach obchodów tego święta, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w pracach, na rzecz środowiska przyrodniczego, gdzie sadzono sosny i kasztanowce, zbierano odpady oraz grabiano resztki liści z alei kasztanowej.

Kulminacyjnym punktem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi było otwarcie nowej ścieżki edukacyjnej o nazwie „Kropelka”, która powstała na terenie oczyszczalni ścieków w tamtejszej wsi. Uroczystego otwarcia ścieżki dokonał Pan Przemysław Majchrzak-Wójt Gminy Wągrowiec, w obecności przedstawicieli szkół oraz zaproszonych gości.

Po pracy wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować pysznych smakołyków, które zostały przygotowane przez mieszkańców wsi Grylewo.

Na koniec uczniowie naszej szkoły przedstawili piękne piosenki oraz tańce specjalnie przygotowane z tej okazji.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy!

Autor: Beata Krakowiak