Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

16 kwietnia 2016 r. w siedzibie Straży Pożarnej we Wronkach odbył się wojewódzki finał XXXIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Powiat Wągrowiec reprezentowali zwycięzcy finałów powiatowych, uczniowie Zespołu Szkół w Żelicach. Marta Ciesielska w kategorii szkół podstawowych i Eryk Kawalec w kategorii gimnazjalnej.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży: zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych. W tegorocznych eliminacjach wzięli udział finaliści eliminacji powiatowych z 31 powiatów Wielkopolski w sumie 92 osoby.

Wśród kilkudziesięciu uczestników zmagań konkursowych nasi uczniowie zajęli w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio: Eryk Kawalec – XIII miejsce, a Marta Ciesielska XXVI miejsce.

Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji konkursu.

Beata Krakowiak, Janusz Sieroń