Żywa lekcja historii w Budziszewku i Interaktywne centrum Bezpieczeństwa w Poznaniu.

14 kwietnia br., uczniowie klas I gimnazjum udali się na wycieczkę do Izby Pamięci Adama Mickiewicza w Budziszewku i do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda AUTOLAB w Poznaniu.

Po zwiedzeniu Izby Pamięci i uczestniczeniu w „żywej lekcji” historii dotyczącej Patrona gimnazjum Adama Mickiewicza uczniowie udali się do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda AUTOLAB w Poznaniu. Interaktywne Centrum w praktyczny sposób pokazało gimnazjalistom jak niebezpieczne mogą być złe nawyki, a jednocześnie jak proste, prawidłowe czynności mogą uratować życie. W trakcie kilkugodzinnych zajęć młodzież mogła spróbować swoich umiejętności na kilku symulatorach jazdy i hamowania czy szybkości reakcji. Uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania podzespołów samochodowych, a także przeżyli symulację prawdziwego dachowania i zderzenia. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli film dotyczący bezpiecznej jazdy i mogli wykazać się umiejętnościami w resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie.

Autor: Janusz Sieroń