Sukces! Sukces! Sukces!

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

6 kwietnia 2016 r. w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu odbyły się powiatowy finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Gminę Wągrowiec reprezentowali zwycięzcy finałów gminnych w Siennie, uczniowie Szkoły Podstawowej Marta Ciesielska, Jakub Konwiński i Zuzanna Ślęzak. Reprezentantami gminy w kategorii gimnazjów byli Jagoda Nowak i Eryk Kawalec.

Konkurs składał się z trzech części: pisemnej, ustnej i praktycznych ćwiczeń RKO z użyciem defibrylatora na stanowisku sanitarnym. Wśród kilkudziesięciu uczestników zmagań konkursowych nasi uczniowie ponownie okazali się bezkonkurencyjni. Marta Ciesielska i Eryk Kawalec, zdobywcy pierwszych miejsc, reprezentować będą powiat wągrowiecki w finale wojewódzkim.

W kategorii szkół podstawowych miejsca zajęli:

I miejsce Marta Ciesielska,

II miejsce Jakub Konwiński

W kategorii gimnazjów:

I miejsce Eryk Kawalec

III miejsce Jagoda Nowak

Laureatom gorąco dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale wojewódzkim!

Beata Krakowiak, Janusz Sieroń

Autor: Janusz Sieroń