Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dnia 11.03.2016 roku w wiejskiej sali w Siennie odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej-eliminacje gminne. Jak co roku nasza szkoła wzięła w nim udział i.. posypały się nagrody!

Szkołę Podstawową reprezentowali następujący uczniowie: Marta Ciesielska, Jakub Konwiński, Jakub Dębowski, Zuzanna Ślęzak oraz Wiktoria Konwińska natomiast Gimnazjum Jagoda Nowak, Eryk Kawalec, Eryka Urbańska, Aleksandra Tomczak, Amelia Jeska, Radek Zdanowski, Wojtek Pisarek.

Konkurs składał się z dwóch części : pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie rozwiązywali test wiedzy pożarniczej, zaś w części ustnej mogli się popisać znajomością historii, przepisów i ustaw, sprzętu oraz stopni strażackich. Walka była długa i bardzo zacięta. Efektem tej walki było wyłonienie laureatów, którzy reprezentować będą nas na eliminacjach powiatowych.

W kategorii szkół podstawowych miejsca zajęli:

I miejsce Marta Ciesielska,

II miejsce Jakub Konwiński

III miejsce Zuzanna Ślęzak

W kategorii gimnazjów:

I miejsce Jagoda Nowak

III miejsce Eryk Kawalec

Laureatom gorąco dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Krakowiak, Janusz Sieroń