Wycieczka klas 3 do Ośrodka Edukacji Leśnej w Wągrowcu

Dnia 7 października 2015 roku klasy 3 wybrały się do Ośrodka Edukacji Leśnej w Wągrowcu, by podczas zajęć prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Durowo podsumować wiadomości na temat lasu i jego mieszkańców.

Zwiedzając ścieżkę edukacyjną uczniowie utrwalili swą wiedzę na temat budowy lasu, gatunków drzew, krzewów i zwierząt w nim występujących oraz codziennej pracy leśnika. Zadając pytania zawsze mogli liczyć na wyczerpującą odpowiedź okraszoną ciekawostkami. Pogoda tego dnia potwierdziła, że to już naprawdę jesień, dlatego aktywni uczestnicy zajęć, po ich zakończeniu, z radością ogrzali się przy ognisku przygotowanym w międzyczasie przez mamy uczniów z klasy 3b wewnątrz obiektu znajdującego się na terenie ośrodka. Z jeszcze większym entuzjazmem przyjęte zostały upieczone przez rodziców kiełbaski i ciepła herbatka. Z pełnymi brzuszkami, w oczekiwaniu na transport, rozgrzani uczestnicy wycieczki mieli jeszcze okazję na wspólne zabawy, których tematem był oczywiście „Las”.

Autor: Sylwia Broniewska