Ferie na sportowo

Chętni, aktywni i lubiący sport uczniowie z podstawówki przybyli do szkoły w ferie w dniu 19.02.2015, by zmierzyć swoje siły i umiejętności w Mistrzostwach Szkoły w Badmintonie.

Badminton – to jeden z najszybszych sportów tzw. „rakietowych”. Często mylony z kometką, niewiele ma z nią wspólnego. Kometka uważana jest za grę rekreacyjną, zaś badminton jest dynamiczny, wymagający potężnej szybkości, precyzji i wytrzymałości.

Skromnie w ilości, ale silni w emocje, zmotywowani uczniowie SP rozegrali pojedynki w kategorii singiel i miks.  Finalistami zostali: I m – Jakub Felsman z 5a, II m – Radosław Zdanowski z 6a, III m – Kacper Goździk z 5a. W kategorii miksów złoto wywalczyła para dziewcząt z 5a w składzie: Marta Ciesielska i Nikola Chrzempa, srebro Wiktoria Konwińska i Kacper Goździk z 5a i brąz dla pary chłopców Jakuba Felsmana z 5a i Radka Zdanowskiego z 6a. Zwycięzcom i pozostałym zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Autor: EK