I Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

26 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych.

Dlatego też w szkole postanowiono zorganizować konkurs sprawdzający wiedzę o krajach niemiecko i anglojęzycznych.

Uczniowie klas I-III gimnazjum w parach wypełniali test wiedzy na temat kultury, obyczajów i podstawowych wiadomości z geografii oraz historii.

W części niemieckojęzycznej zwycięzcami zostali: I miejsce: Erwin Ślesiński i Kamil Placha z kl. IIIb, II miejsce: Eryk Dybowski i Mateusz Łasecki z kl. I oraz III miejsce: Przemysław Westfal i Krystian Kaczmarek z kl. IIIa.

Natomiast w części anglojęzycznej dobrą znajomością wiedzy wykazali się:     I miejsce: Kamila Piotr, Katarzyna Nawrocka z kl. IIb, II miejsce zdobyli ex-aequo: Mateusz Łasecki z Erykiem Dybowskim oraz Erwin Ślesiński z Kamilem Plachą , natomiast III miejsce uzyskali: Patryk Uniejewski i Marcin Kułacz z kl. IIIb.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Autor: AHB