Zajęcia w klasie 2 prowadzone przez ratowników medycznych

Dziś na pierwszej godzinie w klasie 2 odbyła się wyjątkowa lekcja, gdyż prowadzili ją ratownicy medyczni. Zajęcia dotyczyły podręcznej apteczki i jej zastosowania.

Najpierw uczniowie mogli wykazać się swoją znajomością tematu, przedstawiając go na rysunku. Później omawiali elementy apteczek przedstawionych na wykonanych ilustracjach. Następnie wiedza drugoklasistów została zmodyfikowana poprzez pokaz zawartości profesjonalnej apteczki ratowników medycznych. Najciekawsza dla uczniów była prezentacja zastosowania środków opatrunkowych, w której brali udział Justynka i Adaś. Uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów służb ratunkowych. Dowiedzieli się, że w trudnej sytuacji należy pomagać lub szukać pomocy u innych. Dzieci stwierdziły, że praca ratowników medycznych jest niesamowicie trudna. To były bardzo wartościowe zajęcia, bo bezcennym jest nieść pomoc drugiemu człowiekowi!!! Dziękujemy!!!!

Autor: SB