VIII Otwarte Mistrzostwa Poznania w minisiatkówce dziewcząt i chłopców

Otwarte Mistrzostwa Poznania są drogą eliminacyjną rozgrywek minisiatkówki w Wielkopolsce, z której można uzyskać awans do ćwierćfinałów wojewódzkich turnieju Kinder + Sport.

Zawody rozegrano 17, 18 stycznia w Mosinie.

Do rywalizacji w rozgrywkach przystąpiło ponad 60 zespołów dziewcząt i około 50 zespołów chłopców w trzech kategoriach wiekowych. Jako SP zgłosiliśmy chłopców w dwóch kategoriach: klas czwartych i piątych. Przez większą część zawodów nasi siatkarze radzili sobie całkiem nieźle. Piąta klasa, występująca w kategorii trójek, w rundzie eliminacyjnej wygrała dwa spotkania z Akademią Kaliską i Gostyniem, a przegrała z Poznaniem nr 4. Wygrane mecze zapewniły im wejście do ósemki najlepszych zespołów Mistrzostw. W tej  rundzie  niestety nie poradziliśmy sobie z przeciwnikami i ostatecznie zajęliśmy ósme miejsce w turnieju.

Startująca w kategorii dwójek klasa czwarta porażki w grupie eliminacyjnej doznała dwie, a jedno zwycięstwo, co sprawiło, że w drugiej rundzie grali o dalsze pozycje. Runda ta okazała się jednak szczęśliwa, ponieważ czwartoklasiści wygrali trzy z czterech spotkań, lokując się ostatecznie na czternastej pozycji.

Niestety awansu do rozgrywek ćwierćfinałowych Kindera nie uzyskaliśmy, ale jesteśmy bogatsi w doświadczenie, umiejętności, wiedzę i kompetencje siatkarskie.

Reprezentacja SP

Klasa piąta: Jakub Felsman, Maksymilian Krawczyk, Miłosz Ślesiński, Maciej Szudrowicz

Klasa czwarta: Kacper Wachowiak, Fabian Ratajczak, Mikołaj Maćkowiak

Ze siatkarskim pozdrowieniem