Uroczystość Pasowania Uczniów Klasy Pierwszej

„Niech wyrosną z Was tacy,
którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną.”
                                      Janusz Korczak

30 października 2014 roku był wyjątkowym dniem. W tym dniu odbyła się Uroczystość Pasowania Uczniów Klasy Pierwszej.

W programie artystycznym pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności, recytując wiele wierszy oraz tańcząc i śpiewając piosenki – także po angielsku., przygotowaną przez p. Magdalenę Sturmę. W obecności zaproszonych gości, nauczycieli, swoich rodziców oraz kolegów i koleżanek, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor Szkoły, Janusz Sieroń, pasował każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły. Wychowawczyni, pani Grażyna Patelska, wręczyła pamiątkowe dyplomy i pióra, a rodzice – wiele upominków, ufundowanych przez nich oraz Radę Rodziców. O słodkościach dla najmłodszych nie zapomniał nasz sołtys, pan Kazimierz Tomczak.

Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Autor: G.P., M.S.