62-113 Żelice, Żelice 14a
tel. 67 26 16 887

E-mail: sekretariat@spzelice.szkolnastrona.pl

Pożegnanie lata na sportowo

egoroczne pożegnanie lata w dniu 19.09.2014r odbyło się jak w poprzednim roku, biegiem przełajowym, od przedszkola do gimnazjum. Hasło, które  przyświecało tegorocznej imprezie to „Mój rekord życiowy jest moim rekordem świata”.

Dla niektórych uczniów był to przepiękny rekord, zwłaszcza dla małych dzieci, które w każdej aktywności fizycznej widzą radość ze wspólnej zabawy. Każdy uczestnik, który ukończył bieg obdarowany został medalem, który pod czujnym okiem pani Lucyny Maćkowskiej i pani wicedyrektor Izabeli Wiśniewskiej wykonali sami uczniowie ZS. Oprócz rywalizacji samym z sobą, uczniowie walczyli także dla swojej klasy.  Punktowało dziesięcioro uczniów z każdej kategorii wiekowej. Klasyfikacja ZS przedstawia się następująco:

XII miejsce  -   klasa 5b SP  -     0 pkt

Oprócz uczniów przewidziano również rodzinny bieg na dystansie 1,200m., do którego zgłosiło się paru rodziców z swoimi pociechami. Warunkiem przystąpienia do tego biegu był wiek dorosłego powyżej 20 lat i dziecka poniżej 15 lat. Zwycięzcami tego dystansu zostali: Daria Walaszczyk z tatą, srebro wybiegali Hubert Nowak z tatą, brąz Adam Sobczak z mamą, a poza medalem uplasowały się: Natasza i Kamila - mama Kliwickie. BRAWO, BRAWO dla aktywnych rodziców, którzy w ten sposób pokazują najlepsze wzorce zachowań i postaw  prozdrowotnych swoim dzieciom. Również wielkie BRAWA dla dzieci 3-4 latków z przedszkola, które to w towarzystwie za rączkę ze swoimi mamami i nauczycielkami przebiegły i ukończyły dystans - 400 m. Wysiłek dzieci został doceniony w loterii fantowej, składającej się z gadżetów sportowych, które ufundowali sponsorzy: p. Piotr Pałczyński – radny Powiatu, Artur Woźniak prezes Stowarzyszenia Przyjazna wieś Żelice oraz dwoje nauczycieli z SP. Imprezie tej towarzyszył również ekologiczny akcent – Sprzątania Świata i pieczone kiełbaski z grilla.