Obchody Dnia Dziecka w klasach I i III

Obchody Dnia Dziecka w tym roku rozpoczęły się prezentacją przed klasami 0 i III przedstawienia kukiełkowego pt. „Kopciuszek” w wykonaniu klasy I. Następnie klasy I i III udały się do klas, gdzie miały miejsce gry i zabawy stolikowe.

Zgodna rywalizacja w zespołach została nagrodzona poczęstunkiem - kiełbaską z grilla oraz pieczonym chlebkiem. Wzmocnieni smakosze udali się w teren. Najpierw wyruszyła klasa 3, która przygotowała dla pierwszaków podchody. W ślad za starszymi kolegami wyruszyli najmłodsi uczniowie . Ich zadaniem było znaleźć koperty w których trzecioklasiści ukryli kolejne zadania, wykonać je, poszukać starszych kolegów i przekazać im wyniki swoich działań. Z wielkim zaangażowaniem klasa I podążała w kierunku wskazanym przez strzałki. Po drodze dzieci musiały rysować, pisać, zamienić się w jelenie, owijać się papierem toaletowym, robić bukiety dla pani Natalii Kaczmarek, a nawet tańczyć. Zabawa była przednia. Klasa III okazała się usatysfakcjonowana wynikami zmagań młodszych kolegów i wręczyła na ręce wychowawcy pierwszaków samodzielnie przygotowany wianek z chabrów. Potem pozostało wrócić do szkoły. Uczniowie byli zmęczeni, ale zgodna zabawa spowodowała, iż wszyscy zadowoleni wracali do domów. Pierwszoklasiści tuż przed odjazdem pytali wychowawcę „Kiedy będą następne podchody?” - Brawo starsi koledzy !!! jak widać - dzieci – dzieciom mogą dać naprawdę dużo. Czekamy na kolejne wspólne zabawy!!!

Autor: SB