Premiera przedstawienia kukiełkowego w klasie I

Dla mam z klasy I oficjalna impreza, podczas której dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane bukieciki kwiatów i słodkie szaszłyki, była wstępem do klasowych obchodów Dnia Matki.

W sali odbyła się wówczas premiera przedstawienia kukiełkowego pt. "Kopciuszek" przygotowanego podczas dodatkowych zajęć z uczniami. Mamy jako pierwsze mogły obejrzeć wyniki całorocznej pracy nad tworzeniem przedstawienia. Powstawało ono powoli, a wszystko zaczęło się od przeczytania lektury Hanny Januszewskiej pt. "Kopciuszek". Potem uczniowie tworzyli scenariusz, układali dialogi, uczyli się tekstów, recytowali. Rodzice pomogli przygotować kukiełki postaci. W tym czasie dzieci pracowały nad sylwetami  przedmiotów, zwierząt, malowały elementy scenografii. Następnie zaczęły się próby. Uczniowie wybierali oprawę muzyczną pasującą do spektaklu. Przy wtórze piosenek "Mossa, mossa" oraz "Wyginam śmiało ciało". uczyli się tańca, by wspólnie z kukiełkami zaprezentować bal u księcia w wersji współczesnej Stworzyli również piosenkę powitankę zapraszającą do obejrzenia spektaklu. Cały rok pracy i prezentacja przed najważniejszymi widzami. Mamy nagrodziły artystów gromkimi brawami. W zamian usłyszały piosenkę pt. "Moja mama" śpiewaną chórem i "Sto lat" w wykonaniu Wiktorii Marciniak. Wdzięczne i jak zawsze niezawodne mamy zaprosiły młodych artystów na przygotowany przez nie poczęstunek. To był kolejny niezapomniany dzień w szkole.

Autor: SB