Wycieczka do Piły

Śladami Stanisława Staszica do Piły podążyły czwartoklasiści z SP w dniu 23.10.2013 r. W programie wycieczki oprócz wizyty w muzeum, uczniowie spacerkiem nad rzeką Gwdą dotarli do pomnika Stanisława Staszica, skorzystali z wodnych atrakcji w Aquaparku, by w drodze powrotnej zwiedzić zakład pracy Ardagh Glass Ujście. Wiele zabaw wodnych tj. rwąca rzeka,  jacuzzi, zjeżdżalnie 3 i 5 metrowe stanowiły dla dzieci nie lada atrakcje, że trudno się dziwić, że  radosne dzieciaki nie chciały wychodzić z basenu po dwóch godzinach pobytu. Szczególną uwagę dzieci wywarła technologia produkcyjna butelek zielonych i brązowych, którą to bezpośrednio w ramach zwiedzania umożliwiło nam kierownictwo huty. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na nas rodzice.

Autor: EK