Konkurs plastyczny języka niemieckiego "LEICHTE LEKTÜRE"

Uczniowie gimnazjum wzięli w tym roku szkolnym po raz drugi w Konkursie Plastycznym Języka Niemieckiego „LEICHTE LEKTÜRE” organizowanym przez ODN w Poznaniu pod patronatem Instytutu Goethego.

Polegał on na przeczytaniu lektur wypożyczonych specjalnie przez nauczycieli naszej szkoły z medioteki działającej przy Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Przysłano nam kilkanaście nowych lektur, niektóre wraz z płytami do słuchania i ćwiczeniami pomagającymi w zrozumieniu tekstu.

Uczniowie po przeczytaniu lektur omawiali je z nauczycielami i przygotowywali prace plastyczne na formacie A3 w oparciu o przeczytany tekst, ale bez wykorzystania obrazków umieszczonych w książeczkach

Łącznie aż 11 uczniów wzięło udział w konkursie, który zachęcał do czytania w języku niemieckim. Była to dla nich okazja, aby po raz pierwszy zmierzyć się z nie tak łatwym przecież tekstem w języku obcym. Ale dali radę. Czekamy na wyniki.

A oto wszyscy gimnazjaliści, którzy poświęcili swój czas na czytanie lektur i wykonanie prac plastycznych na konkurs: kl. IA: Ewa Piątkowska, Kamil Foiński,    kl. IB: Jagoda Nowak, Patrycja Antosiak, Zuzanna Nowak, Aleksandra Krawiecka, Wiktoria Marczak, Natalia Frąszczak, kl. IIB: Angelka Rybowiak, Kamila Piotr,       kl. III: Weronika Łasecka.

Życzymy im sukcesu!

Aneta Hodała-Bartkowak