Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES PLUS - język niemiecki

Przez wiele lat konkurs ten organizowany był pod nazwą Test OXFORD Plus. Od tego roku zmienił swą nazwę na ARCHIMEDES.

Ponieważ konkurs jest płatny i bardzo trudny, niewielu uczniów decyduje się na wzięcie w nim udziału. O wynikach konkursu dowiadujemy się dopiero w połowie grudnia, a prezenty dla uczestników również otrzymujemy dopiero miesiąc po przeprowadzeniu testu.  W tym roku był to film DVD oraz książka „Przystanek Alaska”. W Archimedesie  wzięło udział 12 uczestników szkoły podstawowej i 1 uczennica gimnazjum.

Sam konkurs polega na zakreśleniu prawidłowych odpowiedzi z dwóch, trzech lub czterech możliwych odpowiedzi, w zależności od poziomu kategorii. Wszystkich pytań jest 25 i liczone są na 4 punkty za udzielenie prawidłowej odpowiedzi. Niestety zakres tematyczny testów nie jest zgodny z podstawa programową uczniów danego poziomu edukacyjnego i daleko wykracza poza możliwości przeciętnego ucznia.

Nie mniej jednak na wyróżnienie zasługują w tym roku 2 uczennice szkoły podstawowej, które uzyskały wysoką liczbę punktów. Są to najmłodsze uczestniczki, obydwie z klasy czwartej: Marta Ciesielska (72 pkt/100) oraz Zuzanna Ślęzak (64/100).

Gratulujemy wszystkim pozostałym 12 uczestnikom podjęcia wyzwania!

A byli to: Ewa Piątkowska (Ia), Eryk Dybowski (6b), Jakub Patelski (IVa), Amelia Perek (5b), Kacper Nowak (5b), Emilia Bąk (5b), Kinga Grabowska (5b), Ola Tomczak (5a), Eryka Urbańska (5a), Wiktoria Ciszewska (6b), Joanna Nowak (6b), Daria Walaszczyk (6b).

Autor: AHB