Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Dnia 25 października 2013 roku w Szkole Podstawowej w Żelicach odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

Wzięli w niej udział zaproszeni goście, dyrekcja , pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Prowadzącymi były uczennice z klasy trzeciej Amanda Wachowiak i Wiktoria Bugnacka. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu klasy I. Dzieci recytowały, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawie tanecznej, inscenizacji, grały na instrumentach, a przede wszystkim śpiewały i bawiły się przy piosenkach.

W części oficjalnej uroczystości pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani przez panią dyrektor Izabelę Wiśniewską na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Obecni wysłuchali też wystąpień zaproszonych gości. Później pierwszoklasiści zostali obsypani pamiątkami - niespodziankami. Przygotowali je koledzy ze starszych klas, rodzice i goście. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, na który zaprosili zebranych rodzice uczniów z klasy pierwszej. Teraz „Tropiciele” ruszają w podróż po krainie wiedzy i umiejętności.

Powodzenia Pierwszaki!!!

Autor: SB