Szlakiem powstania wielkopolskiego do Wągrowca.

29 września 2013 r. uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej udali się  na wycieczkę do Wągrowca. Wyjazd był związany z realizacją projektu edukacyjnego pt.: Szlakiem miejsc pamięci powstania wielkopolskiego do…”.

Uczestników wyprawy oprowadzał kustosz muzeum wągrowieckiego Marcin Moeglich, który w interesujący sposób oprowadzał o miejscach pamięci i bohaterach powstania wielkopolskiego. Uczniowie dowiedzieli się również o wielu ciekawych wydarzeniach z historii Wągrowca.  Atrakcją wycieczki było wejście na taras widokowy, z którego można podziwiać malowniczą panoramę miasta. W dawnej wspinalni znajduje się Izba Tradycji Pożarnictwa OSP w Wągrowcu.

Hołd powstańcom ośmioklasiści oddali na nowym cmentarzu farnym przy ul. Gnieźnieńskiej gdzie zapalili znicz pamięci. Kilkugodzinną wycieczkę młodzież zakończyła na wągrowieckim rynku, gdzie ogłoszono wyzwolenie miasta spod pruskiego panowania.

#Zapalzniczpamięci

#SzkołaPamięta