Wiktoria Pompała laureatką II miejsca XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskie.

14 czerwca 2023 r. w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie, odbyło się podsumowanie XV Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej" organizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu edukacyjnego ,,Powstanie Wielkopolskie Pamiętamy!".

W konkursie wzięło udział prawie 590 uczniów ze szkół podstawowych. Wśród 25 laureatów ze szkół podstawowych II miejsce zajęła Wiktoria Pompała. Finalistką konkursu jest Dorota Krupa. Uczennice do konkursu wiedzy przygotował nauczyciel historii Janusz Sieroń.

Konkurs odbywał się pod od patronatami: Robert Gaweł - Wielkopolski Kurator Oświaty, Marek Woźniak - Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektora Poznańskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu dr. hab. Rafała Reczka.

Po oficjalnej części uroczystości, uczniowie zwiedzili salę pamięci Domu Powstańca Wielkopolskiego.

Laureatce konkursu i jej nauczycielowi serdecznie gratulujemy.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń