Dzień Dobrych Uczynków

19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, święto społecznych, bezinteresownych działań, którego pomysłodawcą jest Fundacja Ekologiczna Arka.

Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005r i do dziś promują tą inicjatywę w społeczeństwie.

Co to jest dobry uczynek? Czy warto pomagać? Jak być życzliwym?

Tego dnia, razem  szukaliśmy odpowiedzi na powyższe pytania. Pomagać można na co dzień, a o dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale małe uczynki na miarę naszych możliwości.

W naszej szkole z okazji tego święta powstało DRZEWO DOBRYCH UCZYNKÓW, na którym zostały powieszone serduszka z dobrymi uczynkami naszych uczniów.

Następnie wśród autorów serduszek wylosowano trzy osoby, które wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu będą uczestniczyły w wyjeździe do schroniska „ Cywil” w Rybowie.

Wylosowane osoby to: Amelia Kacała kl.3b, Agata Gruszczyńska kl.3b, Marta Włodarczyk kl.4

Autor: Karolina Kaczmarek