„Warszawa da się lubić...”

Uczniowie klasy 7b i cztery uczennice klasy 8a udali  na 2-dniową wycieczkę do Warszawy w dniach 29-30 maja 2022r.

Była to dla większości pierwsza wizyta w stolicy naszego kraju.

Po przyjeździe przy ładnej pogodzie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Krakowskie Przedmieście, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Potem odwiedziliśmy interaktywne Centrum Nauki Kopernik.

Noc spędziliśmy w hotelu „Patron” położonym z dala od miejskiego zgiełku.

Następnego dnia, przy deszczowej pogodzie, pojechaliśmy z wizytą na dziedziniec Pałacu w Wilanowie, Później zwiedzaliśmy Łazienki Królewskie i pospacerowaliśmy po parku. Przy popprawiającej się pogodzie przejechaliśmy się dwoma liniami metra do galerii handlowej „Złote Tarasy”.

Po zakupach udaliśmy się w drogę do Uniejowa, gdzie korzystaliśmy pod gołym niebem z uroków term i ciepłej wody.

Do domu wróciliśmy szczęśliwi z nowymi doswiadczeniami, gdyż jak stare powiedzenie mówi: „Podróże kształcą” ;-)

Autor: Aneta Hinzmann