Kamil Frąszczak najlepszym strzelcem podczas VI Mistrzostw Powiatu Wągrowieckiego w Strzelectwie Sportowym

27 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach, pod hasłem #ZDOBYWCYtrefla i dla upamiętnienia Powstańców Wielkopolskich, odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Strzelectwie Sportowym.

Zawody zostały objęte Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Wągrowieckiego, Wójta Gminy Wągrowiec, Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile, Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu, Prezesa Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, Komendanta Hufca ZHP w Wągrowcu, Prezesa Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu.

W zawodach rywalizowało 59 zawodników w kategoriach młodzików, juniorów i open. Rywalizacji strzeleckiej towarzyszyła możliwość obejrzenia replik ubiorów sanitariuszki i powstańca wypożyczonych dzięki uprzejmości Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Rogatywka” 1918-1939. Nad bezpieczeństwem medycznym uczestników czuwali jak co roku druhowie ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie.

Wszyscy strzelcy oddawali po dwa strzały próbne, które sprawdzali zawodnicy i zaznaczali sędziowie na tarczy, a następnie pięć strzałów ocenianych.

Wśród uczniów szkół podstawowych o zajętych miejscach najczęściej decydował jeden lub dwa punkty. Uzyskane wyniki przez poszczególnych strzelców liczyły się do współzawodnictwa drużynowego.

Bezkonkurencyjnym strzelcem w kategorii młodzików (szkoły podstawowe) okazał się reprezentant naszej szkoły Kamil Frąszczak. Zawodnik uzyskał 35 pkt., co jest najlepszym wynikiem wśród chłopców i dziewcząt. Kamil wywalczył złoty medal i tytuł Najlepszego Strzelca.

Trzecie miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Karina Sikorska uzyskując 28 pkt.

Obydwie reprezentacje w składzie: Wiktor Grabiński, Jan Nowak, Paweł Ciesielski oraz Wanessa Urbańska, Weronika Nawrocka i Karina Sikorska wystrzelały drużynowo trzecie miejsce

W kategorii Open, w której startowali opiekunowie drużyn, złoty medal i tytuł Najlepszego strzelca zdobył Janusz Sieroń z wynikiem 43 pkt.

Uczniów podczas treningów strzeleckich do mistrzostw przygotowali Janusz Sieroń i Danuta Kitkowska-Sieroń.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń