Paulina Westfal, laureatką XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej”.

Paulina Westfal, uczennica Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach, została laureatką III miejsca XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej”.

Konkurs, w którym wzięło udział około czterystu uczniów z całej Polski, odbył się 30 marca 2022 r. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Powstaniu Wielkopolskim i udziale Wielkopolan w odzyskaniu niepodległości. Odpowiadali na pytania dotyczące regionu, tradycji i historii bohaterskich Powstańców.

Paulina jest jedną z 24 laureatów w kategorii szkół podstawowych. Laureatami konkursu zostali uczniowie, którzy uzyskali 90% punktów za rozwiązanie zadań zamkniętych i otwartych. Finalistką konkursu została Dorota Krupa, której do tytułu laureata zabrakło dwóch punktów.

Do finału tegorocznego konkursu uczennice przygotował Janusz Sieroń. W ciągu sześciu kolejnych lat uczestnictwa młodzieży w konkursie nauczyciel wykształcił siedmiu laureatów.

Konkurs przygotowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Instytutu Pamięci Narodowej.

Gratulujemy sukcesu!!!

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń