„WROCŁAW–ska PRZYGODA”

12 kwietnia 2022 r. uczniowie klas: 5, 6 i 7a pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do stolicy województwa dolnośląskiego. Młodzież zwiedziła Ostrów Tumski, a następnie obejrzała Panoramę Racławicka. Obraz ukazujący zwycięstwo Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi w bitwie pod Racławicami.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych podczas pobytu w Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS. Gra terenowa „Detektywi Historii” przeniosła uczestników wycieczki do średniowiecznego Wrocławia. Spacer po Starówce zaprowadził młodzież pod Fontannę „Szermierza”, obok której na ścianie gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się tablica upamiętniająca studentów uczelni biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim.

Autor: J. Sieroń