#Zdobywcytrefla Brązowa Odznaki TK PTTK „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego.

Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Żelicach, realizują projekt edukacyjny „Szlakiem Bohaterów Powstania Wielkopolskiego do…”. Podsumowaniem projektu jest zdobycie przez młodzież brązowej Odznaki TK PTTK „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego.

W obecnym roku szkolnym klasy ósme naszej szkoły wykonywały na lekcjach historii projekt edukacyjny. W tym celu uczniowie zapoznali się z historią powstania wielkopolskiego w powiecie wągrowieckim i obornickim. Uczestniczyli w uroczystościach #OFICEROWIEna102 wręczenia Patentów Oficerskich Rodzinom Powstańców Wielkopolskich. Wzięli udział w wycieczkach szlakiem miejsc powstania wielkopolskiego oraz w spotkaniach z rodzinami powstańców wielkopolskich. Zwiedzili wystawy muzealne w Wągrowcu, Poznaniu i w Budzyniu. Oddali cześć bohaterom przy tablicach pamięci i pomnikach. Brali udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” i „Zapal Znicz Pamięci”. Z inicjatywy Koła Wągrowiec Gmina Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 i Wójta Gminy Wągrowiec młodzież zaśpiewała „Marsyliankę Wielkopolską”.

Wręczenie brązowej odznaki „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego” odbyło się podczas apelu upamiętniającego Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wyróżnieni odznakami zostali:

Bojarski Błażej, Kociszewska Martyna, Konys Kalina, Maras Viktoria, Pacała Jakub, Pachowicz Adrian, Ptakowska Joanna, Rummel Julia, Samolak Emilia, Walaszczyk Patryk, Westfal Paulina Woźniak Marta, Borucka Kinga, Ciesiółka Kacper, Frąszczak Kamil, Konieczna Oliwia, Konieczna Zuzanna Krysiak Oliwia, Marciniak Wiktoria, Molendowski Jakub, Nawrocka Weronika, Turowski Łukasz, Urbańska Wanessa, Wachowiak Dominika,

Za pomoc i udział w realizacji projektu edukacyjnego brązowe odznaki „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego” otrzymały również nauczycielki szkoły Joanna Kowalczewska, Magdalena Sturma i Beata Szmania Woźniak.

Autor: J. Sieroń