Borsuki vs. Koty

Dwie drużyny czwartoklasistów spędziły wyjątkowy czwartkowy dzień bawiąc sie w podchody. Koty pod opieką pana Janusza Sieronia oraz  Boruki pod czujnym okiem pana Grzegorza Należytego, musiały podołać zadaniom , które zaplanowała wychowawczyni klasy. W trakcie drogi należało śpiewać, zbierać polne kwiaty, odczytywać wiadomości pozostawine przez uciekającą drużynę. Po dotarciu do celu, którym był Osrodek Agroturystyka Ostrówek, uczestnicy piekli kiełbaski na ognisku, sami wyrabiali ciasto na bułeczki. Najwięcej emocji budzilo przeciaganie liny w różnych kategoriach.  Dzieki gościnności włascicieli ośrodka, ostatni dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego był przykładem udanego spędzania  czasu na łonie natury.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń