#STRZELAMYna102 – drużyny strzeleckie naszej szkoły wśród najlepszych strzelców V Powiatowego Turnieju Strzelectwa Sportowego w Żelicach.

2 czerwca 2021 r. w gmachu Starostwa Wągrowieckiego odbyła się uroczystość wręczenia medali i pucharów dla najlepszych strzelców biorących udział w V Powiatowym Turnieju Strzelectwa Sportowego #STRZELAMYna102 w Żelicach.

W podsumowaniu zawodów wzięli udział Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, w imieniu Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Pile mjr Robert Nazaruk, w imieniu Dyrektora Biura Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu Lesław Pilc, Prezes Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu Bogdan Gajewski, z-ca Komendanta Hufca ZHP w Wągrowcu pwd. Bartosz Konieczny i skarbnik Hufca hm. Krzysztof Wojtaszek.

Honorowych Patronów turnieju oraz zawodników powitał Janusz Sieroń prezes Koła Wągrowiec Gmina Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, a zarazem organizator turnieju strzeleckiego, który pogratulował Staroście Wągrowieckiemu Tomaszowi Krancowi otrzymania Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej. Życzenia Staroście złożyli również Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak i Lesław Pilc. Główny sędzia zawodów przypomniał zebranym cel i ideę zawodów nawiązującą do zwycięskiego powstania wielkopolskiego.

W dalszej części uroczystości odbyła się dekoracja zawodników i poszczególnych drużyn. Medal brązowy ufundowany przez BZW LOK w kategorii młodziczka odebrała –- Zuzanna Sikorska.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych puchary ufundowane przez Wójta Gminy Wągrowiec za zajęcie II i III miejsca odebrała reprezentantka Szkoły Podstawowej w Żelicach Zuzanna Sikorska.

Gratulujemy uczniom osiągniętego sukcesu.

Młodzież do zawodów przygotował Janusz Sieroń.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń