Szkolny konkurs czytelniczy i recytatorski ,,Znamy wiersze Juliana Tuwima”.

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. Z tej właśnie okazji Pani bibliotekarka – Hanna Uniejewska oraz Panie uczące języka polskiego - Małgorzata Ratajczak i Iwona Sawińska zorganizowały dla uczniów klas piątych konkurs literacko-poetycki.

Pierwsza część sprawdzała naszą znajomość wierszy Juliana Tuwima. Najlepszą znajomością utworów tego poety wykazały się uczennice:

Emilia Bąk – miejsce I

Weronika Pałuka – miejsce II

Milena Marciniak – miejsce III

Martyna Ciesielska – wyróżnienie

Druga część konkursu dotyczyła pięknej recytacji wybranego wiersza Juliana Tuwima. Jurorów najbardziej zachwyciła interpretacja głosowa w wykonaniu Eryki Urbańskiej, która zajęła I miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Z Adamem Mickiewiczem w herbie, organizowanym przez Zespół Szkół w Wapnie. II miejsce zajęła Emilia Bąk, III – Eryk Jasiński, natomiast wyróżnienie otrzymała Aleksandra Tomczak.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów – nie tylko polonistycznych!

Autor: HU