Wycieczka z Potulic do Poznania

Dnia 11 czerwca 50 dzieci z przedszkola w Potulicach wyjechało do Poznania. W programie wycieczki znalazła się wizyta w Teatrze Animacji i udział w przedstawieniu „Żabka”; wizyta w Fabryce Śmiechu „Michałek” – zabawa na największym placu zabaw w Wielkopolsce oraz wspólny posiłek w restauracji Mc Donald`s.

Celem wyprawy było rozbudzanie zainteresowań teatralnych, kulturalny odbiór sztuki; aktywne uczestnictwo w zabawach ruchowych; przestrzeganie zasad zgodnej i bezpiecznej zabawy oraz kulturalne spożywanie wspólnego posiłku. Przedszkolaki spisały się na medal. Były uważnymi i wrażliwymi widzami. Bawiły się zgodnie na wielkim placu zabaw, pamiętając o tym, by nikt, a szczególnie najmłodsze dzieci nie tęskniły za domem, rodzicami. Następnie głodne przedszkolaki zjadły ciepły posiłek. Po nim ruszyły w kierunku domu, by podzielić się swoimi wrażeniami z najbliższymi.

Autor: SB