Szlakiem Powstania Wielkopolskiego – projekt edukacyjny.

Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 roku stanowi jedną z najbardziej chlubnych kart historii Polski. Od kilku lat w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny Szlakiem Powstania Wielkopolskiego, którego podsumowaniem jest możliwość zdobycia przez uczniów brązowej Odznaki PTTK „Szlakami Powstania Wielkopolskiego”.

24 maja uczniowie naszej szkoły udali się na spotkanie z rodzinami powstańców wielkopolskich do Potulic. Najpierw młodzież spotkała się z panem Jerzym Konwińskim i wysłuchała pogadanki o bohaterach 1918/1919 r. spoczywających na potulickiej nekropolii. Następnie w świetlicy wiejskiej młodzi ludzie przywitali się z panią Barbarą Polega oraz państwem Aleksandrą i Walerianem Kapałczyńskimi. Podczas rozmowy uczniowie wysłuchali pięknej rodzinnej opowieści oraz zobaczyli pamiątki rodzinne po spoczywającym w Potulicach powstańcu wielkopolskim Antonim Kapałczyńskim.

Dziękujemy rodzicom naszych uczniów i pani Alinie Kopniewskiej za pomoc w organizacji spotkania.

Autor: Janusz Sieroń