DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU W POTULICACH

Dnia 29 marca 2019 roku na zajęciach popołudniowych gościliśmy w ramach Dnia Otwartego w przedszkolu dzieci, które dołączą do grona przedszkolaków w kolejnym roku szkolnym. Towarzyszyli im oczywiście rodzice.

Hasło tegorocznego spotkania brzmiało WIOSENNA PRZYGODA W PRZEDSZKOLU, zatem już w oknach czekały na dzieci wesołe żabki. Maluchy, które wkroczyły do sali, otrzymały  identyfikatory – skrzydło bociana. Dyrekcja szkoły p. Izabela Wiśniewska powitała rodziców i rozpoczęła się zabawa. Dzieci poznały imiona pań pracujących w przedszkolu. Miały okazję przedstawić się zebranym. Pomocnikiem była krążąca w kole piłeczka.  Następnie rozpoczęła się zabawa z chustą animacyjną. Jeśli którykolwiek maluch czuł się niepewnie to podczas tej zabawy zapomniał o niepewności. Śmiechu było co niemiara. Później rozbawione towarzystwo wsiadło do pociągu, by z panią Agatą wybrać się na wiosenną przejażdżkę, a przy okazji zwiedzić przedszkole. Na ostatniej stacji dzieci zamieniły się w bociany, a rodzice w gniazda. Zabawa zakończyła się oczywiście tuleniem ptaszków. Następnie bociany szukały żabek.  Aby je znaleźć rodziny musiały pobawić się kółkami znajdującymi się w kopercie. Z owych kół, odpowiednio ułożonych, poprzyklejanych przez dzieci (pod czujną opieką rodziców) na kartkę, wyczarowane zostały żabki. Bociany i żaby pośpiewały, poćwiczyły języczki z logopedą. Później otrzymały zadanie, by z piankowych wielkich klocków stworzyć łąkę. Zabawa na niej była przednia. Trudno byłoby ją skończyć, ale na zebranych czekał jeszcze poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci, które uczęszczają  na zajęcia popołudniowe w naszym przedszkolu (Serdecznie Państwu dziękujemy za zaangażowanie, pomoc). Wspaniałe wypieki i owocowe pyszności skupiły zebranych przy wiosennym stole. Goście z ochotą skorzystali z poczęstunku.  W tym czasie zainteresowani rodzice mogli, skorzystać z porad pani Basia, informującej o formalnej stronie przyjęcia dzieci do przedszkola. Niestety, to co miłe szybko się kończy. Po swobodnej zabawie, na której skupiły się maluchy przyszedł czas na pożegnanie. Kochani Rodzice czekamy teraz na Was i Wasze pociechy. Postępowanie rekrutacyjne trwa.

Autor: SB