Laureaci III miejsca w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

23 marca 2019 r. w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się XI finał  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Nina Marczak, Jakub Dębowski i Maciej Szudrowicz.

Gimnazjaliści zmierzyli się z kilkudziesięcioma  pytaniami dotyczącymi przyczyn, przebiegu i skutków powstania wielkopolskiego. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości dat, miejsc bitew, postaci, a nawet pomników upamiętniających powstańców.

Po ogłoszeniu wyników egzaminu wiedzy okazało się, że Nina i Jakub w swojej kategorii zajęli ex aequo III miejsce w województwie wielkopolskim. Uczestnikom finału serdecznie gratulujemy. Gimnazjalistów do konkursu przygotowywał nauczyciel historii Janusz Sieroń.

Fotorelacja https://odnpoznan.pl/sub,pl,aktualnosci,758.html